Mostar Üniversitesi Pedagoji bölümü
           
Mostar Üniversitesi Pedagoji bölümü okuyarak kendinizi bu alanda en iyi noktalara taşımaya ne dersiniz? İnternetten bu bölüm hakkında araştırma yaparak bilgi edinebilir aynı zamanda Pedogoji alanında uzmanlaşabileceğiniz meslek dallarında işinin ehli biri olabilirsiniz. Mostar Üniversitesi Pedagoji bülümünde okumak istiyorsanız Euro Star eğitim danışmanlığı hizmetinden yararlanarak üniversitemize kaydınızı en kısa süre içerisinde yaptırabilirsiniz. Kontenjan dâhilinde alım yapıldığı için önünüze çıkan bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Pedagoji bilim dalı olarak çocukların eğitimini inceleyen bir bilim dalı olarak bilinmektedir. Çocukları seviyorsanız ve onların eğitim alacakları konularda en önemli yardımcılar arasında yer almak istiyorsanız Pedagoji bölüm seçimi yaparak en doğru kararı vermiş olacaksınız.

Mostar Üniversitesi Pedagoji bölümünü bitirdiğiniz zaman pedagog olarak çalışmaya başlayabilir ya da pedagoji bölümünde yüksek lisans ve doktora yaparak alanınızda daha iyi noktalara gelebilirsiniz. Pedagoglar eğitim sürecinde çocukların davranış biçimlerine göre eğitim öğretim yöntem ve tekniklerinde değişiklikler uygulamak zorundadırlar. Alanında iyi bir pedagog iseniz eğitimini aldığınız dalı uygulama ortamlarında en zor durumdaki çocuklara uygulayarak dahi başarı elde edebilirsiniz.

 

Önemli olan öğrendiklerinizin uygulama aşamasında layıkı ile gerçekleştirecek olmanızdır. Bu alanda aldığınız bilgi birikimi ile üniversitemiz size uygulama yapabileceğiniz kreş, özel eğitim merkezleri ve kliniklerde staj yapabilme olanağı sunmaktadır.
http://www.genelsaglikbilgileri.com/wp-content/2011/06/pedagog.jpg
Pedagog olarak çalışabileceğiniz alanlar geniştir. Çocuk gelişimi bütünsel olarak ele alınmaktadır. Bundan kasıt ergenlik döneminde sorun yaşayanlar, 0- 6 yaş grubu çocuklar, ebeveyn- çocuk ilişkisi, aile danışmanlığı, konuşmada gecikme, dil alanında sorun yaşama, ergenlerin en büyük sorunu olan meslek seçimi konusundaki kaygıların giderilmesi, tırnak yeme, hiperaktivite sorunu, alt ıslatma sorunu, okul başarısızlığı ve okula uyum problemleri (özellikle ilk başlanılan kurumlarda), çocuk terbiyesi ve eğitimini geliştirme sorunları, motive ve odaklanma problemi gibi konuların bütünsel olarak inceleniyor olmasıdır. Genel anlamda Türkiye de bu konudaki ilerlemeler fazla olmamaktadır; çünkü birçok ebeveyn sorunları görmezden gelme ya da ilgilenmeme davranışı sergilemektedir. Bunun doğal bir sonucu olarak pedagoglar inceleme alanlarındaki gelişen güncel problemlerle ilgili çözüm yollarını araştıramamakta ve bulunulan noktada kalınmaktadır. Yurtdışında bu konu ile ilgili yapılan araştırma ve çalışmalar sürekli yinelendiği için bu eğitimi yurt dışında almanız önerilmektedir.

http://www.pedagogsevilyavuz.com/images_up/untitled.bmp